Wakacje 2017 roku dobiegły już końca podobnie jak i nasze zajęcia plastyczne. Radosny nastrój, dobra zabawa połączona niekiedy z edukacją, spontaniczny śmiech i dziecięcy gwar, który towarzyszył nam przez cały drugi tydzień lipca zachowamy w pamięci do następnego spotkania.

W drugim tygodniu lipca (od 10.07-14.07) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ząbkach odbyły się zajęcia plastyczne dla najmłodszych czytelników, którzy wakacje spędzali w mieście. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach 11:00-12:15. W ciągu tego tygodnia dzieci miały okazje zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi.

Nasze spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest 100% frekwencja. Zajęcia zaczęliśmy od zrobienia plastelinowego słoika, przypominającego domek malutkich skrzatów, który może posłużyć za świecznik.
Największą frajdę sprawiły dzieciom zajęcia poświęcone budowie własnego zamku rycerskiego. Swoich zwolenników znalazły również prace plastyczne na których robiliśmy własne akwarium.
Natomiast dzięki wydzierance i „makaronowemu miszmaszowi” dzieci mogły doskonalić swoje zdolności manualne.

Przeprowadzone spotkania potwierdziły, że wakacje nie muszą być nudne, a odrobina wyobraźni i zaangażowania sprzyja tworzeniu interesujących rzeczy w gronie rówieśników.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ząbkach dziękuje wszystkim dzieciom za udział w wakacyjnych zajęciach oraz za miło spędzony czas. Jednocześnie zapraszamy do korzystania z naszych usług i życzymy dobrych wyników w nauce w nowym roku szkolnym 2017/2018.