W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ząbkach trwają zajęcia komputerowe dla seniorów prowadzone przez bibliotekarzy oraz wolontariuszy firmy Orange w ramach programu „Akademia Orange dla bibliotek”.

Spotkania odbywają się w dwóch grupach w czwartki i piątki w godzinach 11.00 - 13.00.

Dotychczas na zajęciach uczestnicy zapoznali się z budową klawiatury oraz funkcjami klawiszy. Nauczyli się także obsługiwać pocztę elektroniczną i wyszukiwać informacje w Internecie. Kolejne spotkania będą skupione na omawianiu podstawowych funkcji w edytorze tekstu Microsoft Word oraz na ćwiczeniach w tym programie. Seniorzy z wielkim zapałem i zainteresowaniem uczęszczają na zajęcia i już po kilku spotkaniach widać efekty pracy uczestników warsztatów.

Kurs spotkał się z dużym zainteresowaniem osób po 50. roku życia, bezpłatne zajęcia i możliwość nauczenia się klikania, logowania, mailowania oraz przeszukiwania zasobów Internetu przeszły najśmielsze oczekiwania Biblioteki. W związku z tym w nowym roku ruszy II edycja kursu komputerowego e-SENIOR i kolejna możliwość obcowania ze światem komputerów.