20 października 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ząbkach odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Stanecką, w którym uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 „Skrzat”. Zofia Stanecka jest autorką wielu bajek i opowiadań dla dzieci, pełnych mądrości i ciepłego humoru. Największą popularność przyniosły jej książki z serii „Basia” opowiadające o małej dziewczynce z Polski, która próbuje zrozumieć otaczający ją świat i poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Autorka opowiedziała dzieciom o swojej twórczości, jak wygląda jej codzienna praca i skąd czerpie pomysły. Przedstawiła młodym czytelnikom drogę jaką musi pokonać tekst literacki, aby mógł trafić do nas w formie książki. Przedszkolaki również miały możliwość wcielenia się w rolę ilustratora i z różnych kształtów geometrycznych stworzyć swoje własne postaci i obrazki. Na zakończenie, dzieci mogły nabyć książki Pisarki z jej autografem i imienną dedykacją. Wizyta upłynęła w miłej i radosnej atmosferze, a obecność Zofii Staneckiej w MBP Ząbki została uwieczniona jej wpisem do bibliotecznej kroniki.