15.01.2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ząbkach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Jolantą Szwalbe, autorką antologii cytatów. Pani Szwalbe swoje książki kieruje do wszystkich bez względu na wiek i płeć, ale nie ukrywa, że szczególną grupą docelową jest grupa 50+.
Jej motto brzmi: „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

Autorka zaprezentowała nam myśli wielu znanych ludzi. Opowiadając o ich dokonaniach przytaczała ciekawe cytaty. Swoich słuchaczy wzruszyła i rozśmieszyła do łez, a także napełniła niebywałym optymizmem. Cytat: „Jeśli jest coś albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić, w śmiałości tkwi geniusz, potęga i magia” (B. Franklin). Książki p. Szwalbe: „Myśl i działaj dla przyszłości”, „Złap na zawsze wiatr w żagle”, „Sekrety istnienia”, „Sto i więcej lat w aktywności” będą dostępne do wypożyczenia w Bibliotece. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i podziękowaniami za ogromną dawkę optymizmu.