Spotkanie z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to wielka przyjemność dla każdego z nas. Dnia 11.05.2015r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ząbkach odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Lasotą, autorem książek dla dzieci. Pisarz z wykształcenia jest dziennikarzem i publicystą, a od kilku lat zajmuje się twórczością dla najmłodszych. Na rynku ukazało się już pięć publikacji autora dla dzieci. Rafał Lasota debiutował tomikiem wierszy pt. „Pląsaki” w 2011r następnie na księgarskie półki trafiły „Śmieszki i Zachwytki”, „Roześmiane cienie”, „Targówek- nasza mała ojczyzna” oraz najnowsza książka pt. „Po drugiej stronie drzwi”, która jest zbiorem opowiadań grozy dla najmłodszych. Autor początkowo pisał dla zabawy. Jego wiersze były wspomnieniami z wakacji nad morzem ze swoimi dziećmi i to właśnie dzieci pisarza były pierwszymi recenzentami  jego utworów.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Pisarz w zabawny sposób zaprezentował swoją twórczość, czytał wiersze i fragmenty opowiadań. Mówił o swojej pracy i rodzinie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały tajemniczych i zabawnych historii zawartych w utworach pisarza, a także chętnie odpowiadały na różne pytania zadawane przez autora. Wspólnie bawiliśmy się w „czary- mary” i próbowaliśmy doświadczyć pasji tworzenia.

Część spotkania poświęcił zwierzętom co bardzo ucieszyło dzieci, ponieważ okazało się że wiele z nich ma czworonożnych przyjaciół. A same dzieci z dwóch klas I Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach przygotowały mu nie lada niespodziankę pięknie recytując jego wiersze.

Na zakończenie tego pełnego wrażeń spotkania była możliwość zakupienia książek naszego gościa, z indywidualną dedykacją i jego autografem.

W spotkaniu autorskim brała też udział grupa dzieci z przedszkola „Zielony Dinek”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ząbkach