Wakacje 2015 roku nadal trwają, jednakże nasze tegoroczne zajęcia plastyczne mamy już za sobą. Radosny nastrój, dobra zabawa połączona niekiedy z edukacją, spontaniczny śmiech i dziecięcy gwar, który towarzyszył nam przez cały pierwszy tydzień lipca zachowamy w pamięci do następnego spotkania.

Na początku lipca (od 06.07-10.07) Miejska Biblioteka Publiczna w Ząbkach prowadziła zajęcia plastyczne dla najmłodszych czytelników, którzy pozostali na ten czas wakacji w mieście. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach 11:00-12:15. W ciągu tego tygodnia dzieci miały okazje zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi.

Nasze spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Poza tym na zajęciach, dzięki prezentacjom multimedialnym dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzić wakacje z rodzicami zarówno w mieście jak i nad morzem czy w górach. Zapoznały się ze zwyczajami panującymi wśród piratów, a także zgłębiły wiedzę na temat kosmosu budując przy tym swoją własną rakietę kosmiczną.

Jednakże największą frajdę sprawiły dzieciom zajęcia poświęcone Kubusiowi Puchatkowi i jego przyjaciołom ze Stumilowego Lasu. Swoich zwolenników znalazły również prace plastyczne z kółek origamii.

Przeprowadzone spotkania potwierdziły, że wakacje nie muszą być nudne, a odrobina wyobraźni i zaangażowania sprzyja pogłębieniu relacji między młodymi osobami, które otwierają się na świat i innych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ząbkach dziękuje wszystkim dzieciom za udział w wakacyjnych zajęciach oraz za miło spędzony czas. Jednocześnie zapraszamy do korzystania z naszych usług i życzymy dobrych wyników w nauce w nowym roku szkolnym 2015/2016.