Tegoroczne ferie jeszcze trwają, ale u nas w bibliotece już się skończyły. Mam nadzieję, że pozostały po nich miłe wspomnienia.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ząbkach już po raz kolejny włączyła się w organizowanie zajęć plastycznych dla najmłodszych czytelników, którzy pozostali na czas ferii w mieście.

Zajęcia odbywały się przez cały pierwszy tydzień ferii od 01.02. do 05.02. 2016r. w godzinach 11.00-12.30.
W ciągu tego tygodnia dzieci miały okazję wykonać mnóstwo ciekawych prac plastyczno-technicznych. Choć większość z nich już była na balu karnawałowym w swoich przedszkolach i szkołach, to u nas klimat ten zagościł na pierwszych zajęciach. Nasi podopieczni zrobili przepiękne kolorowe maski Arlekina.

Poza tym dużym zainteresowaniem wśród maluchów cieszyły się zajęcia z origami, w czasie których powstawały bardzo kolorowe prace.
Byliśmy z wizytą u Słonia Trąbalskiego, aby pomóc mu w znalezieniu sposobu na lepsze zapamiętywanie drobnych czynności. Wybraliśmy się również w podróż statkiem dookoła świata. Ostanie piątkowe zajęcia zostały poświęcone zdrowemu odżywianiu. Dzieci miały okazję popróbować różnych nowych ciekawych smaków i zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych feriach zimowych pod hasłem „Zimą wkoło jest wesoło” dziękujemy i zapraszamy na kolejne - za rok!!!