Tegoroczne ferie już się skończyły. Mam nadzieję, że pozostały po nich miłe wspomnienia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ząbkach już po raz kolejny włączyła się w organizowanie zajęć plastycznych dla najmłodszych czytelników, którzy pozostali na czas ferii w mieście.

Zajęcia odbywały się przez cały drugi tydzień ferii od 20.02. do 24.02. 2017r. w godzinach 11:00-12:15. W ciągu tego tygodnia dzieci miały okazję wykonać mnóstwo ciekawych prac plastyczno-technicznych. Na pierwszych zajęciach przenieśliśmy się do świata „Królowej Śniegu”, przepięknej baśni Hansa Christiana Andersena. Przy pomocy kilku ilustracji i własnej wyobraźni dzieci próbowały odtworzyć wnętrze pałacu Królowej. Kolejne zajęcia wymagały już nieco większej zręczności, gdyż robiliśmy łapacz złych snów. Największą radość naszym uczestnikom sprawiło malowanie witrażu, którego tematem był podwodny świat. Choć już wszystkie dzieci były na balu karnawałowym w swoich przedszkolach i szkołach, to u nas klimat ten zagościł na czwartych zajęciach. Nasi podopieczni zrobili przepiękne kolorowe maski Arlekina. Ostatnie piątkowe zajęcia zostały poświęcone zwierzętom wokół nas. Tydzień minął nam bardzo szybko i z żalem się żegnaliśmy, ale nic straconego bo za rok znowu się spotkamy.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych feriach zimowych pod hasłem „Zimą wkoło jest wesoło” dziękujemy i zapraszamy na kolejne - za rok!!!!!!!!!!!!