Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Godziny otwarcia - wtorek, środa: 10.00-16.00 | czwartek, piątek: 13.00-18.00 | sobota: 9.00-13.00

Zapraszamy do korzystania z zasobów cyfrowych

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka przystąpiła do współpracy z Biblioteką Narodową w ramach cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych ACADEMICA.

Czym jest Academica?

 

ACADEMICA to bezpłatna cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, literatury, czasopism naukowych i popularnonaukowych.

Biblioteka Narodowa za pośrednictwem terminalu znajdującego się w Bibliotece partnerskiej udostępnia wszystkim zainteresowanym bazy publikacji naukowych obejmującej podręczniki naukowe, czasopisma naukowe, artykuły naukowe umieszczone na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Użytkownicy biblioteki mają możliwość dostępu do ponad 3,4 milionów publikacji (artykułów, monografii, podręczników i skryptów) ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych chronionych prawami autorskimi.

Aby skorzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA należy zarejestrować się u nas w bibliotece. Czytelnik, który złoży stosowne oświadczenie otrzyma login i hasło do konta, a po zalogowaniu będzie mieć dostęp do wszystkich publikacji w systemie ACADEMICA.

Publikacje niechronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika bez ograniczeń. Z publikacji chronionych prawem autorskim można korzystać jedynie na miejscu w naszej bibliotece po zalogowaniu się na specjalnie przeznaczonym do tego celu terminalu.

Zapraszamy!

academica

Banery/Logo